اصلی ترین خواص ببمام

برای اینکه مادران بتوانند بهترین تغذیه را برای کودک شیرخوار خود فراهم کنند باید به ذخایر بدن خودشان بسیار اهمیت دهند. بنابراین رژیم غذایی مادران در دوران شیردهی باید شامل مواد مختلفی از جمله ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب ضروری باشد. پودر شیر غنی شده ، شیر بر پایه شیر گاو است که با املاح معدنی، ویتامین‌ها و ریزمغذی‌های مختلفی غنی شده است به گونه‌ای که خلأهای تغذیه‌ای شیر گاو را جبران می‌کند. شیر گاو حاوی مقادیر جزئی آهن، روی (زینک)، ویتامین‌های مختلف و اسیدهای چرب ضروری است در حالی که این کمبودها می‌تواند با مصرف پودر شیر غنی شده ببمام رفع شود. مصرف یک لیوان شیر غنی شده ببمام در روز، بیش از ۵۰ درصد نیاز روزانه مادر به مواد مغذی را تامین می‌کند.

یکی از خواص ببمام وجود پره بیوتیک (فیبرهای خوراکی) در آن است که به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کودک کمک می‌کند. وجود روی، آهن و ویتامین A از دیگر خواص ببمام است که این شیر غنی شده را منحصر به فرد کرده است. در زیر به برخی دیگر از خواص ببمام و تاثیرات آن روی بدن مادر و کودک اشاره می‌کنیم:

تکامل بهینه مغز و سیستم بینایی

یکی از خواص ببمام کمک به تکامل بهینه مغز و سیستم بینایی کودک است که به واسطه امگا ۶ و امگا ۳ (DHA) موجود در آن صورت می‌گیرد. DHA یکی از اسیدهای چرب ضروری است که در شیر مادر نیز وجود دارد و مقدار آن تحت تاثیر رژیم غذایی مادر است. DHA از شیر مادر به کودک منتقل می‌شود و در تکامل مغز و سیستم بینایی کودک نقش بسزایی دارد.

استحکام بخشیدن به استخوان و دندان

از دیگر خواص ببمام استحکام بخشیدن به استخوان و دندان کودک به کمک ویتامین D و کلسیم موجود در آن است. این خواص ببمام منحصر به کودک نمی‌شود، بلکه احتمال ابتلا به پوکی استخوان در مادر در دوران شیردهی را کاهش می دهد.

جلوگیری از ریزش مو

اصلی‌ترین دلایل ریزش مو استرس و تغذیه نامناسب هستند. مصرف غذاهای غنی از پروتئین، آهن، فلاونوئیدها، آنتی اکسیدانت ها، اسیدهای چرب ضروری ( به‌ویژه امگا ۳ )، ویتامین A، ویتامین B6، ویتامین B12، بیوتین، ویتامین C و ویتامین E به‌طور قابل توجهی در کاهش ریزش مو نقش دارد. کمبود هر یک این مواد موجب ریزش مو در دوره شیردهی می‌شود. بر اساس تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۱ توسط وزارت بهداشت، ۱۴% از خانم‌های ایرانی دچار کمبود ویتامین A و ۱۵% از آن‌ها دچار فقر آهن هستند. یکی از خواص ببمام این است که مواد مورد نیاز بدن مادر را تا ۵۰ درصد تامین می‌کند.

چنانچه در مورد پودر شیر غنی شده ببمام سوالی دارید می‌توانید با ما در تماس باشید.

Leave a comment