درباره دنون

شرکت دنون به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه‌های تولید مواد غذایی در دنیا، در چهار زمینه تولید غذای کودک، محصولات لبنی، آب سالم و غذاهای بیمارستانی، فعالیت می‌کند.

شرکت دنون به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه‌های تولید مواد غذایی در دنیا، در چهار زمینه تولید غذای کودک، محصولات لبنی، آب سالم و غذاهای بیمارستانی، فعالیت می‌کند.
دنون با داشتن بیش از صد هزار پرسنل در سراسر دنیا و نزدیک به یک قرن سابقه درخشان تلاش دارد تا در راستای ماموریت خود یعنی «رساندن سلامتی از طریق غذا به بزرگترین بخش ممکن از جامعه» گام بلندی در سلامتی دنیای امروز بردارد.
1896
1896

در سال ۱۸۹۶ بر اساس تحقیقات پروفسوری آلمانی به نام باکهاوس در مورد تولید شیر انسان به طور مصنوعی، گروه پژوهشی نوتریشیا در شهر زوترمیر هلند فعالیت خود را آغاز کرد و دو برادر به نام‌های جان و مارتینوس وندرهاگن توانستند اولین فرمول شیر مخصوص نوزادان را تولید کنند.
در ابتدا تخصص کمپانی نوتریشیا تولید شیر خشک برای نوزادان بود و آزمایشگاهی مجهز با هدف تشخیص مواد مغذی مورد نیاز نوزادان و با در نظر گرفتن تفاوت‌های آن‌ها با یکدیگر جهت تولید شیر خشک برای نوزادان تاسیس شد.

1905
1905

در سال ۱۹۰۵ بنابر نتایج حاصل از پژوهش‌های نوتریشیا، اولین غذای بیمارستانی تولید شد. در این طرح برای بیماران دیابتی، شیر با قند پایین و برای افرادی که مبتلا به گواتر بودند (که در اثر کمبود ید در رژیم غذایی رخ داده و منجر به بزرگ شدن غده تیروئید می‌شود)، شیر یددار تولید شد.

1919
1919

در اوایل قرن ۱۹ ایساک کاراسو با مشاهده عفونت روده‌ای در کودکان اسپانیایی و با توجه به تحقیقات موسسه پاستور و تاثیرات فرمنتاسیون بر روی گوارش، تصمیم گرفت تا محصولی که در شرق اروپا به فواید بی‌شمارش بر روی سلامتی معروف بود یعنی «ماست» را به بازار عرضه کند. وی برند دنون را در سال ۱۹۱۹ و بر گرفته از نام پسر خود به ثبت رساند. از همان ابتدا، تعهد به تولید غذای سالم در دستور کار شرکت دنون قرار گرفت.

1923
1923

در سال ۱۹۲۳ بر اساس پژوهش‌های نوتریشیا، اولین راهنمای تغذیه‌ای برای نوزادان و بیماران تهیه شد.

1929
1929

در سال ۱۹۲۹ اولین شعبه خرده فروشی دنون در پاریس افتتاح شد و اولین شعار تبلیغاتی کمپانی با محور سلامتی و لذت بدین صورت معرفی گردید: خوشمزه و سالم – ماست دنون یک دسر مناسب با هضم راحت و بدون دردسر است.

1941
1941

در سال ۱۹۴۱ موسس دنون اقدام به سرمایه‌گذاری در یک کسب و کار مرتبط با محصولات لبنی در ایالات متحده نمود و در سال ۱۹۴۲ کمپانی محصولات لبنی دنون را بنیان‌گذاری کرد.

1946
1946

با گذشت زمان، نوتریشیا رویکرد پژوهش‌های خود را به سمت بهبود مواد غذایی سوق داد و اولین مرکز تحقیقات تخصصی نوتریشیا متولد شد.

1950
1950

در سال ۱۹۵۰ متخصصین تغذیه به منظور تهیه اطلاعات پزشکی دقیق برای پزشکان و پرستاران، به شرکت دنون نوتریشیا پیوستند.

1966
1966

در سال ۱۹۶۶ آنتونی ریبو، کمپانی BSN را با ادغام دو کمپانی فعال در تولید بطری‌های شیشه‌ای راه‌اندازی نمود.

1970
1970

در سال ۱۹۷۰ کمپانی BSN با در اختیار گرفتن چندین کمپانی (از جمله EVIAN)، به بزرگترین تولید کننده نوشیدنی و غذای کودک تبدیل شد.

1972-1
1972

در سال ۱۹۷۲ آنتونی ریبو در یک سخنرانی تاریخی، رهبری کسب و کار را از نو تعریف نمود و با در نظر گرفتن مسئولیت‌های اجتماعی، یک رویکرد متفاوت نسبت به مدیریت ارائه کرد. برای اولین بار بود که یک کارفرما، به جنبه انسان دوستانه یک کسب و کار نیز توجه می‌کرد و اینجا بود که دنون، مسئولیت اجتماعی خود در قبال سلامت جامعه را با تعهد به موفقیت در کسب و کار خود ادغام نمود.

1972-2
1972

در اواخر سال ۱۹۷۲ دو کمپانی BSN‌ و دنون اعلام شراکت کرده و با ادغام این دو شرکت، غولی جدید در صنعت غذایی متولد گردید.

1990
1990

در دهه ۱۹۹۰ شرکت‌های تخصصی SHS در انگلیس و میلوپا در آلمان با نوتریشیا ادغام شدند. به این ترتیب نوتریشیا در زمینه اختلالات متابولیسمی ارثی و آلرژی شدید نسبت به شیر گاو نیز تخصص یافت. در این زمان کمپانی نوتریشیا با همکاری شرکت انگلیسی غذای کودک Cow & Gate، تحت نام نومیکو فعالیت خود را ادامه داد.

1997
1997

در سال ۱۹۹۷ مرکز تحقیق و توسعه نوتریشیا در واخنینگن هلند تاسیس شد.

2007
2007

در سال ۲۰۰۷ کمپانی نومیکو به شرکت دنون پیوست.

2013
2013

در سال ۲۰۱۳ مرکز تحقیق و توسعه نوتریشیا به پارک علم و فناوری اوترخت منتقل شد.

دنون : منحصر به فرد

عمل کردن به طرح‌های بهداشتی

ما باورهای خود را بر پایه عمل، اتخاذ فرآیندهای زیست محیطی پایدار و حمایت از نیازهای مردم در هر کشور از طریق تعریف طرح‌های بهداشتی بنا نهاده‌ایم.

سیاست‌های اجرایی دنون

کیفیت و سلامت غذا اولویت اصلی ما در دنون است. به همین جهت سیاست‌های سخت‌گیرانه دنون در تمامی مراحل فرآیند تولید، اجرا می‌شود و از همه پرسنل انتظار می‌رود تا در رسیدن به استانداردهای عالی به ما کمک کنند.

تعهد به علم و دانش

ما در شرکت دنون از سال ۱۸۹۶ تاکنون، زندگی میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان، بهبود بخشیده‌ایم و از این جهت بر خود می‌بالیم. همچنین با الهام گرفتن از بنیانگذاران این شرکت، تعهد به علم و دانش را همواره سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم.

بهره‌مندی از متخصصین مجرب

به منظور غلبه بر چالش‌های سلامتی مطرح در سراسر جهان، متخصصین علم تغذیه به تیم دنون پیوستند که به خصوص در تولید محصولات جدید دنون، به نوآوری توجه ویژه‌ای دارند. به همین دلیل است که همواره علم و آگاهی در قلب تولیدات ما نهفته است.

تحقیق و توسعه پایدار

شهرت جهانی دنون، به دلیل حضور دانشمندان، محصولات مبتنی بر دانش و بسیاری از ویژگی‌های خاص دیگر است. دنون با داشتن ۳۵ مرکز تحقیقات پیشرفته در اروپا، شمال آمریکا، آسیا و آمریکای لاتین همواره برای رسیدن به ترکیبات مناسب در محصولات خود برای رفع نیازهای غذایی تلاش می‌کند.

شرکت دنون با بیش از ۴۰ سال تحقیق بر روی شیر مادر و تغذیه نوزاد، به والدین، پزشکان و متخصصین کمک شایانی کرده است.

ارتقای سلامت؛ حفظ محیط زیست

هدف ما تنها افزایش فروش نیست بلکه ایجاد عادات سالم خوردن و آشامیدن برای همه مردم در بیش از ۱۳۰ کشور جهان است. در سال ۱۹۷۲، دنون مدل جدیدی را ارائه کرد که ترکیب کسب و کار با مسئولیت اجتماعی بود. ما نه تنها به فکر ارتقای سلامت افراد هستیم بلکه حفظ محیط زیست را نیز یکی از اولویت‌های اصلی خود می‌دانیم.

تامین سلامتی از طریق غذای سالم

شعار ما در دنون، تامین سلامتی از طریق غذای سالم است. در این راستا تلاش می‌کنیم که همه مردم، در هر سن و سالی، در هر محیط اجتماعی و فرهنگی و در هر نقطه‌ای از جهان، از نتایج کار ما بیشترین منفعت را ببرند. به همین دلیل است که تمامی تجارت ما حول محور سلامت می‌چرخد: از تولیدات لبنی و آب گرفته تا غذای کودک و غذای بیمارستانی.

محصولات اختصاصی برای هر کشور

محصولات دنون در هر کشور مطابق با نیازها، فرهنگ و سبک زندگی همان کشور تولید می‌شود. اعتقاد دنون این است که محصولات آن نه تنها از لحاظ علمی و خواص درمانی بلکه از لحاظ مزه و سازگار بودن با طبع مردم باید مورد تایید باشند. چرا که یک تغذیه سالم باید منبعی از لذت و شادمانی باشد تا بتواند منجر به ساختن فردایی بهتر و سالم‌تر برای همه شود.

همگام با تکنولوژی روز

به منظور تولید محصولات با کیفیت، مرکز تحقیقات دنون با حضور کارشناسان تکنولوژی، علم تغذیه و سایر متخصصین فعالیت مداوم دارد. در اختیار داشتن دانش چند تخصصی، ما را قادر ساخته است تا تولید محصولات جدید خود را بر پایه علوم مدرن و تکنولوژی‌های پیشرفته بنا نهیم. تیم تخصصی دنون با همکاری پزشکان و متخصصین، با کیفیت‌ترین و موثرترین محصولات را برای رفع نیازهای مختلف افراد ارائه می‌دهد.

در مورد واحد تحقیق و توسعه دنون بیشتر بدانید

ساخت فردایی سالم‌تر به کمک یکدیگر

همیشه می‌توانیم برای خود یا فرزندمان، یک غذا یا نوشیدنی سالم انتخاب کنیم؛ انتخابی که آینده ما را رقم می‌زند.
امروزه سیستم غذایی جهانی لزوما سالم، پایدار و دوستدار محیط زیست نیست. گسترش جوامع با چالش‌های غذارسانی، بهبود وضعیت معیشتی مردم و حفاظت از محیط زیست همراه بوده و هدف ما کمک به رفع این چالش‌ها است. ما اعتقاد داریم که تولید غذای سالم به پایداری محیط زیست و ایجاد یک فردای سالم‌تر برای مردم سراسر جهان کمک می‌کند. به منظور تبدیل این اعتقاد به واقعیت، با در اختیار داشتن صد هزار کارمند تلاش می‌کنیم تا همواره یک کمپانی برتر در حوزه سلامت و تغذیه باشیم.

برگرفته از ماموریت دنون و موارد اظهار شده در مانیفست، ما سه هدف را با محوریت توسعه پایدار دنبال می‌کنیم:

  • تغذیه بهتر: هدف ما در این حوزه حمایت از آداب خوردن و آشامیدن سالم‌تر هم از بعد اجتماعی و هم از بعد فرهنگی است
  • زندگی بهتر: هر روز، کسب و کار ما زندگی میلیون‌ها انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد از کارمندان و مصرف کنندگان گرفته تا کشاورزان و تامین کنندگان. رویکرد ما در این حوزه تاثیر مثبت روی زندگی تک تک افرادی است که با آن‌ها و برای آن‌ها کار می‌کنیم.
  • جهانی بهتر: غذای سالم با طبیعت سالم آغاز می‌شود. اهداف ما در این حوزه، کشاورزی بدون آسیب‌رسانی به محیط زیست، چرخه سالم‌تر تصفیه آب بدون گازهای مضر و بسته‌بندی‌های قابل بازگشت به محیط زیست است. دنون به تنهایی قادر نیست به این اهداف دست یابد به همین دلیل همواره با شرکای محلی خود برای انتخاب بهترین راه‌حل‌ها در تعامل هستیم.

ما می‌دانیم که غذا یک مقوله فرهنگی بوده، جوامع مختلف نیازهای مخصوص به خود را دارند و اکوسیستم‌ها کاملا منحصر به فرد هستند. بنابراین برنامه‌های خود را به گونه‌ای مدیریت می‌کنیم که بتوانیم پاسخگوی نیازهای مختلف مردم در هر کجای دنیا و با هر سلیقه‌ای باشیم.

برای ساخت فردایی سالم از طریق تغذیه سالم، به ما بپیوندید

جهانی بهتر

زندگی بهتر

تغذیه بهتر