شرکت دنون نوتریشیا ELN همواره یکی از شرکت‌های پیشرو در تولید غذای نوزادان در جهان بوده است. در این راستا، در سال ۱۹۴۶ مرکز تحقیقات نوتریشیا در کشور هلند تاسیس شد که با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر و بین‌المللی تلاش می‌کند تا نزدیکترین فرمول ممکن به شیر مادر را برای حفظ سلامتی، رشد و تکامل بهتر نوزادان عرضه نماید.

در حال حاضر شرکت دنون نوتریشیا ELN دارای 3 مرکز تحقیقات اصلی در هلند، چین و سنگاپور است که با در اختیار داشتن به روزترین تکنولوژی‌ها، همکاری با بیش از ۱۵۰۰ دانشمند تراز اول دنیا و ارتباط با بیش از ۲۰۰ مرکز علمی پژوهشی بین‌المللی، سعی دارد در جهت تحقق ماموریت خود یعنی «در کنار مادران برای پرورش جان‌های تازه» گام بردارد.

اهداف ما

سلامت گوارش

تکامل سیستم گوارش هنگام تولد رخ نمی‌دهد. زمانی که بعد از تولد، مرحله تکامل سیستم گوارش نوزاد شروع می‌شود چگونگی هضم شدن مواد غذایی مشخص می‌گردد. یک تغذیه مناسب نقش به سزایی در تکامل سیستم گوارش و متابولیسم بدن نوزاد دارد.

سلامت مغز

در طول یک دهه گذشته، تحقیقات وسیعی را به کمک روش‌های علمی تایید شده جهت بررسی اثر ترکیبات مغذی بر روی قسمت‌های مختلف مغز انجام داده‌ایم. هدف ما، ارائه مفاهیم جدیدی در زمینه تغذیه با رویکرد سلامت مغز در سنین بزرگسالی است.

توسعه محصولات

ترکیب علم و تکنولوژی برای دستیابی به بهترین نوع تغذیه
دانش ما در زمینه خواص فیزیکی، فعل و انفعالات و ساختار میکروبیولوژیکی مواد اولیه، تضمین کننده ثبات و کیفیت محصولات ماست.

تکامل سیستم ایمنی

رژیم غذایی مناسب برای تکامل سیستم ایمنی کودکان و مصونیت آن‌ها در برابر بیماری‌ها

در سال‌های اول زندگی کودک، به دلیل تماس بیشتر او با محیط اطراف و وجود آلودگی‌های محیطی و همچنین عدم تکامل سیستم دفاعی بدن او، کودک مستعد ابتلا به عفونت‌های گوارشی و تنفسی است. داشتن یک رژیم غذایی صحیح می‌تواند احتمال بروز این بیماری‌ها را در کودکان کاهش دهد.

کشف رازهای شیر مادر

شیر مادر بهترین نوع تغذیه برای نوزادان است. تغذیه از طریق شیر مادر فواید کوتاه مدت و بلند مدت بسیار زیادی هم برای مادر و هم برای کودک به همراه دارد.

محققان ما تلاش می‌کنند تا با کشف فاکتورهای موثر بر روی افزایش شیر مادر و غنی سازی آن، مادران را به استفاده از شیر مادر برای کودکان خود تشویق کنند.

شناخت علایق مشتریان

تعهدات ما تنها به ارائه محصولات مغذی برای کودکان و مادران محدود نمی‌شود. ما در مطالعات خود موارد مهم دیگری را نیز در نظر می‌گیریم از جمله:

  • دادن اطلاعات صحیح به مصرف کننده
  • بسته‌بندی مناسب محصولات
  • تجربه طعمی خوشمزه
  • تجربه حس خوب در طول مصرف محصولات
  • تاثیرات چشمگیر پس از مصرف محصولات

جامعه تحقیقاتی به وسعت یک جهان

هدف ما، بررسی نیازها و چالش‌ها در هر منطقه‌ای است که دنون در آن فعالیت دارد. به همین دلیل، محققین و دانشمندان ما در سراسر جهان حضور دارند. محققان ما در ۶ مرکز تحقیقات اصلی و تخصصی (۴ مرکز تحقیقات تخصصی و ۲ مرکز تحقیقات اصلی بین‌المللی) و ۵۵ شعبه تحقیق و توسعه محلی در ۵۵ کشور فعالیت می‌کنند. وجود این مراکز محلی به ما کمک می‌کند تا محصولات نهایی در هر منطقه را کاملا نزدیک به سلیقه و نیاز آن منطقه خاص تولید کنیم.

از اولویت‌های ما، تغذیه مناسب کودک است

تحقیقات نشان داده است که در اوایل زندگی کودک، اهمیت دادن به نیازهای تغذیه‌ای و کیفیت رژیم غذایی کودک، نقش مهمی در سلامت وی در بزرگسالی دارد. هدف اصلی واحد تحقیق و توسعه، ایجاد زمینه‌های لازم برای داشتن یک بنیه قوی و سالم در روزهای ابتدایی زندگی کودک است. بدین منظور در فرآیند تولید، محصولات ما از دو جنبه مورد بررسی قرار می‌گیرند:

  • تایید خواص محصولات از لحاظ علمی و مناسب بودن آن برای نوزادان و مادران آینده (زنان باردار) با توجه به نیازهای تغذیه‌ای آن‌ها
  • سازگار بودن طعم و مزه محصولات با طبع نوزادان و مادران با توجه به موقعیت جغرافیایی آن‌ها

دانشمندان ما در واحد تحقیق و توسعه دنون همواره به دنبال ارائه نوآوری در زمینه غذای کودک هستند.